8 July 2015
Ziņas un Viedokļi
Аукцион «Стекловолокна»: сроки затягиваются

Судя по всему, в ближайшие месяцы ждать второго аукциона по продаже госпакета VSS1R, держателем которого является Госагентство соцстрахования (VSAA) — не приходится.


Предыдущий ответ VSAA – в середине мая – был таков: «29.maijā notiks VSŠ kārtējā akcionāru sapulce, kurā viens no darba kārtības jautājumiem ir 2014.gada pārskata apstiprināšana. Jūnija pirmajā nedēļā mēs atkārtoti jautāsim Privatizācijas aģentūrai par plāniem.»

Июнь прошел. Снова уточняю в VSAA, есть ли ясность со сроками.

Ответ VSAA, короткая версия:Nav nekāds skaidrības, jo nav MK lēmuma par kapitāldaļu pārdošanu.»

Ответ VSAA, полная версия:Pašreizējā situācija ir šāda: Privatizācijas aģentūra ir sagatavojusi AS „Valmieras stikla šķiedra” pārdošanas noteikumus, – tie ir nodoti VSAA uz saskaņošanu, BET, tā kā pašreiz darba kārtībā, iesaistoties LM, VSAA, Ekonomikas ministrijai un PA, ir MK rīkojuma projekta gatavošana par VSAA turējumā atlikušo valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto valsts kapitāla daļu, par kuru pārdošanu nav pieņemts MK lēmums, pārdošanu un turētāja maiņu, VSAA ierosina apturēt AS „Valmieras stikla šķiedra” kapitāla daļu pārdošanas noteikumu projekta virzību, t.sk., tā saskaņošanu līdz attiecīga MK rīkojuma pieņemšanai par šo kapitāla daļu pārdošanu un attiecīgi nodošanu no VSAA turējuma uz PA. VSAA ir sagatavojusi vēstules projektu PA, bet vēl neesam to vēstuli saskaņojuši un nosūtījuši PA.»

Когда может быть решение Кабмина? Связался с Кабмином – там этого не знают.

Связался с Минэкономики – там перенаправили в Минблаг.

В Минблаге сообщили, что тоже не знают: в данный момент идет согласование проекта между рядом министерств и Агентством приватизации. По словам пресс-службы, процесс идет не быстро, и когда он завершится – ясности нет: «LM nevar ietekmēt MK lēmumu pieņemšanas procesu, līdz ar to konkrētu termiņu pagaidām nevaram norādīt.»

Итого: ясно, что ничего не ясно, кроме того, что пока аукциона можно не ждать.