24 March 2021
Ziņas un Viedokļi
Baltijas dividenžu dinozauri

Šoreiz īss raksts par Baltijas dividenžu uzņēmumiem, jeb no angļu valodas dividend stocks.

Veicot visu Baltijas biržas uzņēmumu atlasi dividenžu “dinozauri” ir 6 uzņēmumi, kas pēdējos 1 5 gados ir veikuši 15 ikgadējas dividenžu izmaksas, tātad nav izlaiduši ne reizi peļnas sadali.

Tabulā zemāk ir apkopojums, kur var redzēt, ka 6nieks ir brālīgi sadalīts starp visām 3 Baltijas valstīm, kur katrā no tām ir pa 2 šādiem dinozauriem.

Blakus aile ir dividenžu atdeve. Lielākā atdeve 9,70% vidēji pēdējo 10 gadu laikā ir bijusi Latvijas Gāze (pateicoties papildus dividendei par 2016. gadu), bet arī pārējiem 5 uzņēmumiem atdeve ir gana pievilcīga, jo ir robežās no 3.90% – 6.40% vidēji pēdējos 10 gados.

Trešā aile ir akcijas cenas izmaiņas par pēdējiem 5 gadiem. Šeit līderos ir Harju Elekter ar 211.54% (neskaitot 2021. gadu, atdeve būtu 99.23%) un tam seko Telia Lietuva ar 106.62%. Vienīgi Klaipedos nafta akcijas cena ir kritusies par 16.32%.

Būs interesanti sekot līdzi šo dividenžu dinozauru aktivitātēm šogad.
Vai pēc šī gada akcionāru sapulcēm par pagājušo gadu visi šie izmaksās dividendes?
Mans pieņēmums ir ka, visi šie uzņēmumi izmaksās, bet ar zemāku atdevi nekā 10g vidējā, jo tiem uzņēmumiem, kam iet labi, to cena ir uzkāpusi tik augstu, ka piemēram, Telia Lietuva būs grūti saglabāt 5.80% vidējo atdevi, nerunājot nemaz par Harju Elekter.

Avots: Borsdata un Nasdaq Baltic mājaslapa

 

 

Autors:  balticstock.lv , Baltijas akciju ceļvedis

Interese par akciju tirgiem kopš 2008. gada, bet no 2017. gada pamatā sekoju Baltijas biržas uzņēmumiem. Mans fokuss ir Baltijas biržas uzņēmumu akciju novērtēšana un analītisko apskatu veidošana (sadarbībā ar Enlight Research). Plašā pieredze lauksaimniecībā man palīdz spriest, jo īpaši par tādiem Baltijas uzņēmumiem kā Auga, Linas Agro, kā arī Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumiem. Ticu Baltijas reģionam un ieguldīšanas iespējām tajā.