8 July 2021
Pasaules tirgus
Ziņas un Viedokļi
Darbību atjauno portāls naudaslietas.lv

 

Šogad dibinātās Finanšu izglītības biedrības paspārnē atsācis darboties portāls naudaslietas.lv. Portāla atjaunošanas mērķis ir izglītot sabiedrību par kapitāla ieguldīšanas iespējām un pieejamajiem finanšu instrumentiem.

Naudaslietas.lv būs ieguldījumiem un finanšu tirgiem veltīta platforma, kas kalpos arī kā tirgus analītiķu un ekspertu gatavoto materiālu agregators. Naudaslietas.lv izdevēju ieskatā Latvijas kapitāla tirgum ir iespēja augt, un salīdzinājumā ar citām valstīm tas ir neattīstīts. Paveroties arvien jaunām ieguldījumu iespējām, jāsekmē ieguldītāju gatavība pārdomātiem investīciju lēmumiem. Naudaslietas.lv pievērsīsies ieguldījumiem akcijās, obligācijās un fondos (tostarp pensiju 3. līmenī), kā arī skaidros citu finanšu instrumentu īpatnības, aktīvu un pasīvo ieguldījumu stratēģiju atšķirības.

Portālā publicētā informācija būs noderīga gan pieredzējušiem investoriem, gan arī tiem, kas gatavojas veikt savus pirmos ieguldījumus. Tā būs arī paredzēta plašsaziņas līdzekļiem, kas vēlas detalizētāk atspoguļot kapitāla tirgu jaunumus un viedokļus.

Lēmumu atjaunot portālu naudaslietas.lv komentē Finanšu izglītības biedrības valdes locekle Jūlija Bistrova: “Attīstoties tehnoloģijām, paplašinās dažādu ieguldījumu iespējas. Tas veido plašāku pieprasījumu pēc kvalitatīvas informācijas par investīcijām. Savukārt, ieguldījumi ir nepieciešami ikvienam, kas vēlas nodrošināt pārticīgas vecumdienas, jo 1. un 2. pensiju līmenis nebūs pietiekams labklājības avots. Finanšu pratība un zināšanas ir priekšnosacījums drošiem un ilgtspējīgiem ieguldījumiem laikā, kad kopā ar iespējām palielinās arī ar ieguldījumiem saistīts krāpšanas gadījumu skaits. Tāpēc portāls naudaslietas.lv sniegs objektīvu un nozares profesionāļu pārbaudītu informāciju un būs konkrēts avots, kas sekmēs pārdomātākus investīciju lēmumus.”

“Tirgus rāda, ka ieguldītāji no Latvijas ir visneaktīvākie Baltijas tirgū salīdzinājumā ar Baltijas kaimiņiem. Arī aptaujas norāda, ka Latvijas iedzīvotāji ieguldījumus veic mazos apjomos. Te, protams, var runāt par pieticīgo emitentu skaitu, taču arī investīciju kultūra Latvijā joprojām ir attīstības sākuma stadijā un mums kā sabiedrībai vēl daudz jāmācās,” komentē Finanšu izglītības biedrības valdes loceklis Ivars Bergmanis.

 

Vietnē, sadarbojoties ar viedokļu līderiem un ekspertiem finanšu nozarē, tiks regulāri apkopoti raksti un apskati par ieguldījumiem dažādos aktīvos vietējos un globālos finanšu tirgos, personīgo finanšu pārvaldīšanu un kapitāla vairošanu. Portālā būs atrodami materiāli par aktuāliem notikumiem finanšu tirgos, kā arī izglītojoša informācija par dažādām aktīvu klasēm, par uzkrājumu veidošanu vecumdienām, par riskiem ieguldot. Materiāli tiks veidoti rakstveidā, raidierakstu un video formātā.

Nākotnē portālu plānots papildināt arī ar saturu par nodokļiem ieguldījumu gadījumā. Tā ir svarīga, bet maz atspoguļota tēma iesācējiem un pieredzējušākiem ieguldītājiem. Uzmanība tiks vērsta arī investoru aizsardzībai un citiem juridiskajiem jautājumiem ieguldot.

Naudaslietas.lv atjaunošana ir daļa no Finanšu izglītības biedrības aktivitātēm, kuras mērķis ir uzlabot finanšu pratību kā vienu no svarīgākajiem priekšnosacījumiem labklājības veicināšanai Latvijā.

 

Par Finanšu izglītības biedrību

Finanšu izglītības biedrības dibinātāji ir Alphinox Quality, Nasdaq Riga, Vīlands Associates (darbojās ar zīmolu VA Communications), Stockholm School of Economics in Riga profesore Anete Pajuste un LHV Bank institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis. Biedrības valdē darbojās Jūlija Bistrova (Alphinox Quality), Jānis Libeks (Alphinox Quality), Laima Viškinte (Nasdaq Riga), Anete Pajuste, Ralfs Vīlands (VA Communications), Ivars Bergmanis.

Latvijas Finanšu izglītības biedrības oficiālais sadarbības partneris ir Finanšu un kapitāla tirgus komisija. Biedrība ir atvērta organizācija ikvienam interesentam un domubiedriem, kas atbalsta tās mērķi sekmēt kapitāla tirgus attīstību ar ieguldītāju finanšu pratības paaugstināšanas palīdzību.