3 August 2022
Ieguldījumi
Ziņas un Viedokļi
Interese par Baltiju saglabājas

Apskatot Baltic Main List akciju tirdzniecības apjomus par pirmajiem 6 mēnešiem šogad parādās interesanta bilde. Šī gada pirmajos 6 mēnešos apgrozījums pieaudzis par 16% salīdzinot ar pagājuša gada 1. pusgadu.  Līdz šim visvairāk tirgotā akcija bija Enefit Green, kas vēl nebija biržā kotēts uzņēmums 2021. gada 1. pusgadā. Jāatzīmē, ka neskaitot Enefit Green apgrozījumu, tad Baltic Main List apjomi būtu aptuveni tādi paši kā iepriekš, pat nedaudz mazāki.

Šī gada 6 mēnešos Enefit Green akcijām bija EUR 67.4m apgrozījums, kas nedaudz pārspēj Siauliu bankas EUR 65.2m un EUR 58.8m LHV Group. Tai pat laikā, Baltika apgrozījums bija nieka 106 tūkstoši eiro, kas atbilst 80% kritumam pret gadu iepriekš un parāda, ka ir uzņēmumi, kuru akcijas galīgi nav likvīdas un atrodas galvenajā sarakstā.

Savukārt, sarindojot pēc izmaiņām, mēs iegūstam, ka Apranga uzņēmuma akcijas uzrādīja lielāko akciju tirdzniecības apgrozījuma kāpumu. Protams, ka liela daļa no tā ir Insider trading, bet jebkurā gadījumā 239% kāpums ir iespaidīgs. Otrajā vietā seko Linas Agro Group, kuru akcijas tirdzniecības apgrozījums kāpa par 184% un šogad uzrāda labāko rezultātu starp Baltic Main List akcijām ar +20% akcijas cenas kāpumu šī gada laikā. Zīmīgi, ka SAF Tehnika ir 5. vietā ar 47% tirdzniecības apjoma pieaugumu.

Interesanti, ka 10 akcijām ir vairāk nekā 50% akcijas tirdzniecības apgrozījuma samazinājums. Kā jau minēts Baltika 80% samazinājums, bet līderos ir Grigeo ar 81% kritumu. Ņemot vērā, ka Baltijā neveicam short pozīcijas, tad iespējams, ka šis varētu būt signāls, ka dažas no akcijām ir izpārdotas un šis būtu labs ieejams punkts? No otras puses, akcijas par kurām ir palielinājusies interese varētu turpināt augt. Pirms rezultātu apkopošanas bija aizdomas, ka kopējais akciju tirdzniecības apgrozījums būs samazinājies, bet ņemot vērā šī gada kritumus akciju tirgos, tomēr esmu pārsteigts, ka apgrozījums Baltijā turās vismaz līdzšinējā līmenī.

Autors: ww.balticstock.lv