9 May 2023
Ziņas un Viedokļi
Investīciju māksla: navigācija tirgus ciklos un tirgus pārvarēšana

Ieguldījumu lēmumu pieņemšana var būt izaicinošs, bet tomēr intriģējošs uzdevums, kas prasa rūpīgu apsvēršanu un stratēģisku plānošanu. Izpratne par tirgus cikliem ir būtiska veiksmīgas ieguldīšanas sastāvdaļa. Tirgus cikli attiecas uz regulāriem izaugsmes, lejupslīdes un atveseļošanās posmiem, ko akciju tirgus piedzīvo laika gaitā.

Šajā rakstā mēs izpētīsim dažādus tirgus ciklu posmus un stratēģijas, par kurām ir pierādīts, ka tās vislabāk darbojas katrā posmā. Izmantojot jaunākos pētījumus un ekspertu viedokļus, mēs sniegsim praktiskus piemērus un ieskatu par to, kā veiksmīgi ieguldīt visos cikla posmos.

Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis investors, kurš vēlas uzlabot savu stratēģiju, vai iesācējs, kurš tikko sāk darbu, izpratne par tirgus cikliem ir būtiska ilgtermiņa ieguldījumu panākumiem. Tāpēc iedziļināsimies un atklāsim, kā orientēties pastāvīgi mainīgajā akciju tirgus ainavā.

Kas ir tirgus cikli?

Tirgus cikli attiecas uz akciju tirgus svārstībām, kas notiek laika gaitā. Šos ciklus raksturo mainīgi augšanas un samazināšanās periodi, un tos var ietekmēt dažādi faktori.

Pētījumi liecina, ka tirgus ciklus var ietekmēt virkne faktoru, tostarp ekonomiskie rādītāji, ģeopolitiskie notikumi un investoru noskaņojums. Piemēram, procentu likmju, inflācijas un iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņas var ietekmēt tirgus ciklus. Ģeopolitiskie notikumi, piemēram, kari vai dabas katastrofas, arī var ietekmēt tirgus ciklus, radot nenoteiktību pasaules ekonomikā. Investoru noskaņojumam vai investoru vispārējai attieksmei pret tirgu var būt nozīme arī tirgus ciklos. Ja investori ir optimistiski noskaņoti par ekonomiku un tirgu, tas var novest pie buļļu tirgus, savukārt lāču tirgus var rasties investoru pesimisma rezultātā.

Tirgus ciklus var iedalīt vairākos posmos:

  1. posms ir uzkrāšanās fāze, kas notiek pēc samazināšanās perioda. Šajā posmā investori, kuri ir sēdējuši malā, sāk ienākt tirgū un uzkrāt akcijas. Tā rezultātā tirgus sāk atgūties.
  2. posms ir paplašināšanās fāze, ko raksturo ilgstoša tirgus izaugsme. Tas parasti ir ekonomikas ekspansijas, zema bezdarba un pieaugošas patērētāju un ieguldītāju uzticības periods. Šajā fāzē akciju tirgum ir tendence ilgstoši pieaugt.
  3. posms ir izplatīšanas fāze, kas notiek, kad tirgus sasniedz maksimumu un ieguldītāji sāk pārdot savas akcijas. Šim posmam parasti seko lejupslīdes periods.
  4. posms ir kontrakcijas fāze, ko raksturo ilgstošs tirgus kritums. Parasti tas ir ekonomikas lejupslīdes, augsta bezdarba un patērētāju tēriņu palēnināšanās periods. Šajā posmā akciju tirgum ir tendence ilgstoši samazināties.

Lai veiksmīgi ieguldītu, ir ļoti svarīgi izprast tirgus ciklus, jo tas var palīdzēt investoriem paredzēt tirgus turpmāko virzību un attiecīgi pielāgot savu ieguldījumu stratēģiju. Pievēršot uzmanību faktoriem, kas ietekmē tirgus ciklus, investori var gūt ieskatu pašreizējā tirgus cikla posmā un pieņemt apzinātus lēmumus par ieguldījumiem. Turpmākajās sadaļās mēs izpētīsim dažas stratēģijas ieguldījumiem dažādos tirgus ciklos.

Ieguldījumi tirgus ciklos

Lai ieguldītu tirgus ciklos, ir vajadzīga cita pieeja nekā vienkārši akciju pirkšana un turēšana ilgtermiņā. Ir svarīgi izprast dažādus tirgus ciklu posmus un attiecīgi pielāgot savu ieguldījumu stratēģiju.

Stratēģijas buļļu tirgiem

Buļļu tirgiem raksturīga noturīga izaugsme un akciju cenu kāpums. Buļļu tirgos investori var būt gatavāki uzņemties risku un ieguldīt akcijās ar lielāku izaugsmi. Dažas stratēģijas ieguldījumiem buļļu tirgos ietver:

  • Ieguldījumi izaugsmē: Šī stratēģija ietver ieguldījumus uzņēmumos, kuru izaugsme ir straujāka nekā kopējais tirgus. Šīm akcijām parasti ir augstāks novērtējums un tās var būt svārstīgākas, taču tām ir arī lielākas peļņas potenciāls. Pētījumi liecina, ka izaugsmes akcijām ir tendence pārspēt vērtības akcijas buļļu tirgos (avots: Forbes).
  • Nozares ieguldījumi: Šī stratēģija ietver ieguldījumus konkrētās ekonomikas nozarēs, no kurām tiek sagaidīti labi rezultāti buļļu tirgū. Piemēram, ekonomiskās izaugsmes periodā tehnoloģijas un patērētāju diskrecionārie krājumi var darboties labi. Fidelity pētījumā tika konstatēts, ka pēdējā buļļu tirgū no 2009. līdz 2019. gadam tehnoloģiju nozare bija visveiksmīgākā nozare ar vidējo gada peļņu 20,2%.
  • Impulsa ieguldīšana: Šī stratēģija ietver ieguldījumus akcijās, kas nesen ir pārspējušas tirgu. Buļļu tirgos impulsa ieguldīšana var būt efektīva, jo akcijām, kas jau ir palielinājušās, ir tendence turpināt pieaugt. Tomēr ir svarīgi būt uzmanīgiem ar šo stratēģiju, jo impulsa krājumi var būt svārstīgāki un var piedzīvot strauju kritumu.

Piemērs: Buļļu tirgus laikā ieguldītājs var piešķirt savu portfeli 70% izaugsmes akcijām, 20% sektora ETF un 10% impulsa akcijām. Viņi var izvēlēties ieguldīt izaugsmes akcijās, piemēram, Amazon vai Facebook, nozares ETF, piemēram, Technology Select Sector SPDR Fund, un momentum akcijās, piemēram, Tesla.

Lāču tirgu stratēģijas

Lāču tirgiem raksturīgs ilgstošs akciju cenu kritums. Lāču tirgos investori var būt vairāk tendēti meklēt drošību un stabilitāti savos ieguldījumos. Dažas stratēģijas ieguldījumiem lāču tirgos ietver:

  • Aizsardzības ieguldījumi: Šī stratēģija ietver ieguldījumus akcijās, kuras mazāk ietekmē izmaiņas vispārējā ekonomikā. Piemēram, patēriņa preču krājumi, piemēram, pārtikas un dzērienu nozarē, parasti ir mazāk svārstīgi un var nodrošināt aizsardzības pozīciju tirgus lejupslīdes laikā. Pētījumi liecina, ka patērētāju štāpeļšķiedrām, veselības aprūpei un komunālajiem pakalpojumiem lāču tirgos ir tendence pārspēt rezultātus (avots: Investopedia).
  • Ienākumu ieguldīšana: šī stratēģija ietver ieguldījumus aktīvos, kas nodrošina stabilu ienākumu plūsmu, piemēram, obligācijās vai nekustamā īpašuma ieguldījumu trastos (REIT). Lāču tirgos ienākumu ieguldīšana var nodrošināt stabilu ienākumu avotu, kamēr tirgus samazinās. BlackRock pētījums atklāja, ka 2008. gada lāču tirgus laikā augstas kvalitātes obligācijas pārspēja akcijas.
  • Vērtības ieguldīšana: Šī stratēģija ietver tādu uzņēmumu atrašanu, kurus tirgus nenovērtē, un ieguldījumus tajos ar cerību, ka laika gaitā tiks atzīta to patiesā vērtība. Lāču tirgos vērtības akcijas var būt pievilcīgākas, jo tām parasti ir zemāks novērtējums un tās var nodrošināt drošības rezervi. Bank of America Merrill Lynch pētījums atklāja, ka vērtības akcijām recesijas laikā ir tendence pārspēt rezultātus.

Piemērs: Lāču tirgus laikā ieguldītājs var piešķirt savu portfeli 50% aizsardzības akcijām, 30% ienākumu ieguldījumiem un 20% vērtības akcijām. Viņi var izvēlēties ieguldīt aizsardzības akcijās, piemēram, Procter & Gamble vai Coca-Cola, ienākumu ieguldījumos, piemēram, augsta ienesīguma obligāciju fondā vai REIT, un novērtēt akcijas, piemēram, Johnson & Johnson vai IBM.

Korekcijas periodu stratēģijas

Korekcijas periodus raksturo akciju cenu īstermiņa kritums, kas parasti svārstās no 10% līdz 20%. Korekcijas periodos investori var būt piesardzīgāki un var vēlēties veikt korekcijas savā portfelī. Dažas ieguldījumu stratēģijas korekcijas periodos ietver:

  • Aizsardzības ieguldījumi: Šī stratēģija ietver ieguldījumus akcijās, kuras mazāk ietekmē izmaiņas vispārējā ekonomikā. Korekcijas periodos aizsardzības krājumi var nodrošināt stabilu pozīciju tirgū. Kā minēts iepriekš, patērētāju štāpeļšķiedrām, veselības aprūpes un komunālo pakalpojumu krājumiem ir tendence labi darboties lāču tirgos, taču tie var arī nodrošināt zināmu aizsardzību korekcijas periodos.
  • Nauda vai tās ekvivalenti: korekcijas periodos ieguldītāji var izvēlēties turēt vairāk naudas vai tās ekvivalentu, piemēram, naudas tirgus fondus, lai nogaidītu tirgus svārstīgumu. Tas var sniegt drošības un likviditātes sajūtu nenoteiktības laikā.
  • Kritiena pirkšana: Šī stratēģija ietver tādu akciju iegādi, kuru cena korekcijas periodā ir īslaicīgi samazinājusies. Iegādājoties akcijas par zemāku cenu, investori var potenciāli gūt labumu no atsitiena, kas bieži notiek pēc korekcijas. Šī stratēģija prasa rūpīgi apsvērt krājuma pamatus, lai nodrošinātu, ka tā ir laba vērtība un ka tam ir liels izaugsmes potenciāls.

Piemērs: Korekcijas periodā ieguldītājs var sadalīt savu portfeli uz 60% izsardzības akcijām, 30% naudas vai naudas ekvivalentiem un 10% pirkšanas iespējām. Viņi var izvēlēties ieguldīt aizsardzības akcijās, piemēram, Johnson&Johnson vai Procter&Gamble, turēt skaidru naudu naudas tirgus fondā un meklēt pirkšanas iespējas augstas kvalitātes akcijās, piemēram, Microsoft vai Visa, kas ir piedzīvojušas īslaicīgu cenas kritumu.

Ir svarīgi atcerēties, ka ieguldīšanai tirgus ciklos ir nepieciešama ilgtermiņa perspektīva un apņemšanās īstenot savu ieguldījumu stratēģiju. Mēģināt noteikt laiku tirgum var būt grūti, un bieži vien tiek palaistas garām iespējas. Izprotot dažādus tirgus ciklu posmus un attiecīgi pielāgojot savu stratēģiju, jūs varat potenciāli pārspēt tirgu ilgtermiņā.

Atgūšanas periodu stratēģijas

Atveseļošanās periodi seko lāču tirgiem, un tos raksturo pakāpenisks akciju cenu pieaugums. Atveseļošanās periodos investoriem var būt iespēja gūt labumu no nepietiekami novērtētām akcijām, kas ir gatavas izaugsmei. Dažas stratēģijas ieguldījumiem atgūšanas periodos ietver:

  • Vērtības ieguldīšana: Šī stratēģija ietver ieguldījumus akcijās, kuras tirgus nenovērtē. Atgūšanas periodos investori var atrast iespējas iegādāties akcijas, kas, iespējams, ir pārpārdotas lāču tirgū. Ieguldot nepietiekami novērtētās akcijās, investori var potenciāli gūt labumu no akciju vērtības pieauguma, kad tās atgriežas pie patiesās vērtības.
  • Ieguldījumi izaugsmē: Šī stratēģija ietver ieguldījumus akcijās, kurām ir augsts izaugsmes potenciāls. Atveseļošanās periodos krājumi tādās nozarēs kā tehnoloģijas, patērētāju izvēles iespējas un veselības aprūpe parasti darbojas labi, uzlabojoties ekonomikai. Ieguldot strauji augošās akcijās, investori var potenciāli gūt labumu no akciju vērtības pieauguma.
  • Dolāra izmaksu vidējā vērtība: Šī stratēģija ietver fiksētas naudas summas regulāru ieguldīšanu tirgū neatkarīgi no tirgus apstākļiem. Laika gaitā konsekventi ieguldot, investori var potenciāli izmantot pirkšanas iespējas atgūšanas periodos un aprēķināt vidējās akciju iegādes izmaksas.

Piemērs: atveseļošanās periodā ieguldītājs var sadalīt savu portfeli uz 50% vērtības akcijām, 30% izaugsmes akcijām un 20% dolāru izmaksu vidējo vērtību. Viņi var izvēlēties ieguldīt nepietiekami novērtētās akcijās, piemēram, General Electric vai Wells Fargo, strauji augošās akcijās, piemēram, Amazon vai Facebook, un izmantot vidējo dolāru cenu, lai konsekventi ieguldītu plašā tirgus indeksu fondā, piemēram, S&P 500.

Tāpat kā ar visām ieguldījumu stratēģijām, nav garantijas par panākumiem. Tomēr, izprotot dažādus tirgus ciklu posmus un attiecīgi ieguldot, jūs varat potenciāli palielināt savas iespējas pārspēt tirgu ilgtermiņā. Ir svarīgi atcerēties saglabāt disciplīnu, saglabāt ilgtermiņa perspektīvu un izvairīties no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas, pamatojoties uz īstermiņa tirgus svārstībām.

Nozarei specifiskas stratēģijas un riska pārvaldība

Papildus vispārējām stratēģijām ieguldījumiem tirgus ciklos pētījumos ir identificētas arī konkrētas nozares, kurām ir tendence labi darboties dažādos tirgus ciklu posmos. Koncentrējoties uz šīm nozarēm, investori potenciāli var sasniegt labāku peļņu nekā kopējais tirgus.

Aizsardzības nozares lāču tirgos

Lāču tirgos aizsardzības nozares, piemēram, veselības aprūpe, patērētāju štāpeļšķiedras un komunālie pakalpojumi, parasti darbojas labāk nekā cikliskās nozares, piemēram, tehnoloģijas, enerģētika un materiāli. Šīs nozares ražo cilvēkiem vajadzīgās preces un pakalpojumus neatkarīgi no ekonomiskajiem apstākļiem, kas padara tās noturīgākas pret lejupslīdi. Investori var apsvērt iespēju piešķirt savu portfeli šīm aizsardzības nozarēm lāču tirgos, lai samazinātu kopējo portfeļa risku.

Cikliskie sektori atveseļošanās periodos

Atveseļošanās periodos cikliskajām nozarēm, piemēram, tehnoloģijām, patērētāju izvēles iespējām un rūpniecībai, uzlabojoties ekonomikai, ir tendence darboties labāk. Šīs nozares ražo preces un pakalpojumus, ko cilvēki var atļauties iegādāties, uzlabojoties ienākumiem un uzticībai. Ieguldītāji var apsvērt iespēju atveseļošanas periodos piešķirt savu portfeli šīm cikliskajām nozarēm, lai izmantotu augšupvērsto potenciālu.

Kvalitātes uzņēmumi visos ciklos

Neatkarīgi no tirgus cikla fāzes ieguldījumi augstas kvalitātes uzņēmumos ilgtermiņā var potenciāli radīt izcilu peļņu. Kvalitatīvi uzņēmumi ir tie, kuriem ir spēcīga konkurence, ilgtspējīgs peļņas pieaugums un stabilas finanses. Ieguldot kvalitatīvos uzņēmumos, investori var potenciāli gūt labumu no savas spējas radīt pastāvīgu peļņu un laika apstākļu tirgus lejupslīdi.

Riska pārvaldība ir arī svarīgs aspekts, veicot ieguldījumus tirgus ciklos. Pārvaldot risku, investori var potenciāli samazināt savus zaudējumus tirgus lejupslīdes laikā un aizsargāt savus ieguvumus tirgus augšupejas laikā. Dažas riska pārvaldības stratēģijas, kas jāņem vērā dažādos tirgus ciklu posmos, ir šādas:

  • Lāču tirgi: samaziniet pakļautību augsta riska aktīviem, piešķiriet aizsardzības sektoriem un izmantojiet stop-loss rīkojumus, lai ierobežotu zaudējumus.
  • Korekcijas periodi: Izmantojiet vidējo dolāru cenu noteikšanu, lai regulāri ieguldītu un izvairītos no paniskas pārdošanas, apsveriet iespēju samazināt pakļautību augsta riska aktīviem un piešķirt līdzekļus augstas kvalitātes uzņēmumiem.
  • Atveseļošanās periodi: pakāpeniski palielināt pakļautību cikliskajiem sektoriem, turpināt regulāri ieguldīt, izmantojot dolāru izmaksu vidējo rādītāju, un uzturēt diversificētu portfeli, lai samazinātu koncentrācijas risku.

Piemērs: Lāču tirgus laikā ieguldītājs var sadalīt savu portfeli aizsardzības nozarēs, piemēram, veselības aprūpē un komunālajos pakalpojumos, un izmantot stop-loss rīkojumus, lai ierobežotu zaudējumus. Korekcijas periodā tās var turpināt regulāri ieguldīt, izmantojot vidējo dolāru cenu, un piešķirt līdzekļus augstas kvalitātes uzņēmumiem. Atveseļošanas periodā tie var pakāpeniski palielināt pakļautību cikliskām nozarēm, piemēram, tehnoloģijām un patērētāju izvēlei, vienlaikus saglabājot diversificētu portfeli.

Visbeidzot, ieguldījumiem, izmantojot tirgus ciklus, ir nepieciešama disciplinēta pieeja un ilgtermiņa perspektīva. Izprotot dažādos tirgus ciklu posmus un īstenojot atbilstošas stratēģijas, investori potenciāli var sasniegt labāku peļņu nekā kopējais tirgus. Ir svarīgi atcerēties pārvaldīt risku, uzturēt diversificētu portfeli un izvairīties no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas, pamatojoties uz īstermiņa tirgus svārstībām.

Ekspertu viedokļi un pētījumi

Ieguldījumi tirgus ciklos var būt sarežģīts uzdevums, taču, izmantojot pareizo stratēģiju un informāciju, jūs varat palielināt savas izredzes gūt panākumus. Daudzi eksperti ir dalījušies savos viedokļos un atziņās par šo tēmu, un dažādi pētījumi ir atklājuši dažādu ieguldījumu stratēģiju efektivitāti katrā tirgus ciklā.

Buļļu tirgi

Buļļu tirgos ekonomika paplašinās, un akciju tirgus pieaug. Eksperti norāda, ka investoriem jākoncentrējas uz izaugsmes akcijām, kurām šajos periodos ir tendence darboties labi. Saskaņā ar pētījumiem tehnoloģiju, veselības aprūpes un patērētāju izvēles sektoriem vēsturiski ir bijuši labi rezultāti buļļu tirgos.

Turklāt ieguldītājiem šajā ciklā būtu jāapsver iespēja savam portfelim pievienot mazas kapitalizācijas un vidējas kapitalizācijas akcijas. Šie uzņēmumi mēdz pārspēt lielākus uzņēmumus buļļu tirgus sākumposmā.

Riska pārvaldības stratēģijas buļļu tirgos ietver portfeļa diversifikāciju, regulāru akciju cenu uzraudzību un izvairīšanos no kārdinājuma pieņemt impulsīvus ieguldījumu lēmumus, pamatojoties uz īstermiņa tirgus svārstībām.

Lāču tirgi

Lāču tirgos akciju tirgus samazinās, un ekonomika sarūk. Eksperti norāda, ka investoriem būtu jākoncentrējas uz aizsardzības akcijām, kas ir mazāk jutīgas pret ekonomikas cikliem, piemēram, komunālajiem pakalpojumiem un patērētāju štāpeļšķiedrām. Saskaņā ar pētījumiem šīs nozares vēsturiski ir labi darbojušās lāču tirgos.

Ieguldītājiem būtu arī jāapsver iespēja šajā ciklā savam portfelim pievienot obligācijas, jo īpaši augstas kvalitātes korporatīvās obligācijas  un Valsts kases obligācijas. Šīm obligācijām ir tendence labi darboties, kad akciju tirgus samazinās.

Riska pārvaldības stratēģijas lāču tirgos ietver diversificēta portfeļa uzturēšanu, izvairīšanos no sviras un maržinālās tirdzniecības, kā arī ilgtermiņa ieguldījumu perspektīvu.

Korekcijas periodi

Korekcijas periodos akciju tirgus piedzīvo īstermiņa kritumu no 10% līdz 20%. Eksperti norāda, ka investoriem vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties kritumu un pievienot akcijas savam portfelim par zemāku cenu. Tomēr ir svarīgi būt izvēlīgiem un koncentrēties uz augstas kvalitātes uzņēmumiem ar spēcīgu bilanci un stabilu peļņas pieaugumu.

Runājot par nozarēm, eksperti iesaka korekcijas periodos koncentrēties uz tehnoloģijām, veselības aprūpi un patērētāju izvēles sektoriem. Šīm nozarēm ir tendence ātri atgūties pēc tirgus korekcijas.

Riska pārvaldības stratēģijas korekcijas periodos ietver tirgus tendenču uzraudzību, izvairīšanos no impulsīvu lēmumu pieņemšanas un labi diversificētu portfeli.

Atgūšanas periodi

Atveseļošanās periodos akciju tirgus atgūstas no lāču tirgus vai korekcijas. Eksperti norāda, ka investoriem vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties nepietiekami novērtētas akcijas, kurām ir spēcīgi pamati un ilgtermiņa izaugsmes potenciāls.

Runājot par nozarēm, eksperti iesaka koncentrēties uz cikliskām nozarēm, piemēram, rūpniecību, materiāliem un enerģiju, kurām ir tendence labi darboties atveseļošanās sākumposmā.

Riska pārvaldības stratēģijas atveseļošanas periodos ietver diversificēta portfeļa uzturēšanu, regulāru akciju cenu uzraudzību un izvairīšanos no impulsīvu ieguldījumu lēmumu pieņemšanas, pamatojoties uz īstermiņa tirgus svārstībām.

Nozarei specifiskas stratēģijas

Dažām nozarēm ir tendence labi darboties noteiktos tirgus ciklos. Piemēram, buļļu tirgos tehnoloģiju un veselības aprūpes nozarēm ir tendence darboties labi. Lāču tirgos aizsardzības nozares, piemēram, komunālie pakalpojumi un patērētāju štāpeļšķiedras, parasti darbojas labi.

Tāpat dažas nozares var labi darboties noteiktos biznesa cikla posmos. Piemēram, ekonomikas atveseļošanas sākumposmā rūpniecības, materiālu un enerģētikas nozarēm ir tendence darboties labi.

Ir svarīgi atzīmēt, ka nozarei specifiskas stratēģijas var nedarboties katrā ciklā, un investoriem vajadzētu būt diversificētam portfelim, kas ietver nozaru un nozaru kombināciju.

Riska pārvaldības stratēģijas nozarei specifiskiem ieguldījumiem ietver nozares tendenču un ziņu uzraudzību, diversificēta portfeļa uzturēšanu un izvairīšanos no visu olu ievietošanas vienā grozā.

Secinājumi

Rezumējot, ieguldījumiem tirgus ciklos ir nepieciešams ilgtermiņa ieguldījumu plāns un stratēģija, kas atbilst konkrētajam cikla posmam . Buļļu tirgos ir svarīgi koncentrēties uz investīcijām, kas orientētas uz izaugsmi, savukārt lāču tirgos galvenā nozīme ir aizsardzības stratēģijai. Korekcijas un atkopšanas periodos ir svarīgi panākt līdzsvaru starp risku un ienesīgumu.

Ievērojot nozarei specifiskās stratēģijas un riska pārvaldības metodes, kuras esam izklāstījuši, jūs būsiet labāk sagatavots, lai pārvietotos tirgus kāpumos un kritumos un maksimāli palielinātu savu peļņu. Bet neaizmirstiet, ka tirgus vienmēr mainās, un pastāvīgi rodas jauni pētījumi un ekspertu viedokļi.

Tāpēc mēs iesakām sekot mūsu emuāram, lai būtu informēts un informēts par jaunākajām tendencēm un stratēģijām. Mūsu informētu un ieinteresētu investoru kopiena var palīdzēt jums pieņemt pareizus lēmumus par ieguldījumiem un sasniegt savus finanšu mērķus. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai jūs tikai sākat vai vēlaties pārskatīt savu pašreizējo ieguldījumu stratēģiju, mēs aicinām jūs pievienoties mums un veidot gaišāku finanšu nākotni.

 

Autors: Nauris Krūmiņš, Personīgais blogs
Swedbank Risku analītiķis, investīciju blogeris un Microsoft Excel & Power BI konsultants.