23 January 2014
Ziņas un Viedokļi
Investori šobrīd iesaka akcijas

Investori šobrīd ir visoptimistiskākie piecu gadu laikā

Šobrīd starptautiskā ieguldītāju vide attiecībā uz pasaules ekonomikas stāvokli ir visoptimistiskākā piecu gadu laikā, secina Bloomberg, apkopojot savu klientu aptaujas rezultātus. Kopumā veseli 59% respondentu pauduši pārliecību, ka nosacījumi ekonomikā uzlabojas. Bloomberg ziņo, ka tas ir lielākais īpatsvars, kopš šis uzņēmums veic šāda veida aptauju (jeb kopš 2009. gada jūlija).

Aptuveni divas trešdaļas aptaujāto norādījuši, ka galvenais iemesls to optimismam par globālās ekonomikas stāvokli ir situācijas uzlabošanās attīstītajās pasaules valstīs – sevišķi ASV. Tāpat vairāk nekā puse aptaujāto norādījuši, ka to izvēle šā gada ieguldījumu klases ziņā būtu akcijas. Tāpat Bloomberg raksta, ka mazinājušās bažas, pēc pagājušajā gadā vērojamā straujā akciju cenu pieauguma (ASV Standard & Poor’s indeksa vērtība palielinājās aptuveni par ceturto daļu) mazinājušās bažas par cenu burbuļa veidošanos. Jāpiebilst, ka tikai 3% Bloomberg aptaujas respondentu šim gadam kā labāko ieguldījumu izceļ obligācijas. Savukārt veseli 16% (par akcijām balsoja 53%) pauž pārliecību, ka pats labākais šā gada ieguldījums būs nekustamais īpašums. Vēl 9% aptaujas respondentu teikuši, ka šogad vislabāk varēs nopelnīt ar valūtu tirdzniecību, 8%, – ar izejvielām un 7% – ar zeltu.

Šobrīd finanšu tirgus uzmanība pievērsta ikgadējam ekonomikas forumam Davosā. Visticamāk, šā gada foruma gaisotne būs krietni vien optimistiskāka nekā iepriekšējo gadu laikā, kad vadošās tēmas bija finanšu iestāžu krahi, globālā finanšu krīze, potenciāli smagā Ķīnas tautsaimniecības piezemēšanās un eirozonas parādu problēmas. «Noskaņojums, visticamāk, būs labāks. Tas atspoguļo spēcīgāku globālo ekonomiku un finanšu sistēmu,» spriež arī slavenais ekonomists Nuriels Rubini.

Jānis Šķupelis

Raksts bija publicēts 22. janvārī Biznesa portālā  www.db.lv