30 March 2010
Ziņas un Viedokļi
Kā vērtē Ventspils nafta jauno vadību?

Pēdējā laikā investoru interesi ir piesaistījušas uzņēmumu Ventspils nafta un Latvijas Kuģniecība nesaskaņas un abi uzņēmumi ir snieguši paziņojumus biržā. Esam lūguši divus ekspertus dalīties ar savu viedokli par tādiem jautājumiem kā nesen notikusī Ventspils nafta menedžmenta maiņa, vai Ventspils naftai kā Latvijas Kuģniecības 49% akciju īpašniecei izdosies tuvākajā laikā iegūt kontroli pār savu meitasuzņēmumu, un, kā abu uzņēmumu nesaskaņas verētu iespaidot to akciju cenu. Viņu atbildes publicēsim tuvāko nedēļu laikā.

Ivars Bergmanis, Emerging Nordic Research

Uz jautājumu, kā vērtē nesen notikušo Ventspils nafta vadības maiņu ir atbildējis arī akciju analīzes uzņēmuma Emerging Nordic Research vadītājs Ivars Bergmanis:
„Biznesu mācību materiālos tiek rakstīts, ka jebkurš cilvēks ir aizvietojams. Šādam izteicienam varu piekrist tikai no ciparveidīga viedokļa. Iemesls ir vienkāršs: kā būtnei, katram cilvēkam ir sava filozofija, pieredze un pazīšanās tīkls, kurš ir unikāls. Loģisku iemeslu dēļ, uzņēmumu vadību posteņos tam mēdz būt vislielākā ietekme. Šeit nu ķeramies pie Ventspils naftas jaunās vadības: komplekts ir bagāts ar profesionāļiem no Vitol Grupas, kurš ir pasaules vadošs izejvielu tirdzniecības uzņēmums. Puslīdz tīrās korporatīvas spēles ietvaros tieši šādiem cilvēkiem vajadzētu būt spējām pacelt uzņēmuma vērtību ilgtermiņā.”