16 October 2015
Ziņas un Viedokļi
Lietuvas Investoru Asociācija par VN: Esam gandarīti

Informācija medijiem par „Ventspils Naftas” akciju atpirkšanu

Pēc Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas  (FKTK) lēmuma apstiprināt AS „Ventspils Nafta” akciju atpirkšanas prospektu, Lietuvas Investoru Asociācija secina, ka investoru tiesību aizstāvība Latvijā pietuvojas Eiropas līmenim.

Ceturtdien tika apstiprināta AS „Ventspils Nafta” akciju atpirkšanas cena 4,56 EUR par akciju, kaut arī lielākais akcionārs „Vitol” iepriekš piedāvāja daudz zemāku cenu – tikai 3,12 EUR par akciju. Tiesa, „Vitol” ceturtdien vakarā izteicās, ka nav apmierināti ar šo cenu un ir piekrituši tai tikai spiediena dēļ, baidoties pazaudēt balss tiesības akcionāru sapulcē.

„Kad mēs saņēmām informāciju no Lietuvas un Latvijas investoriem par to, ka tiek plānots veikt AS „Ventspils Nafta” akciju atpirkšanu par cenu, kas ir zemāka nekā to paredz likums, mēs 9. oktobrī vērsāmies FKTK ar iesniegumu, kurā norādījām, ka pareiza AS „Ventspils Nafta” akciju atpirkšanas cena ir par 46% augstāka nekā to piedāvājis „Vitol”. Esmu gandarīts, ka regulators ir   ņēmis vērā mūsu iesniegumu, bet ir skaidrs, ka „Vitol” plāni tiesāties Latvijas un Starptautiskajā tiesā šo lietu neizbeidz ”, saka asociācijas valdes priekšsēdētājs Vytautas Plunksnis.

Pēc viņa teiktā tagad ir pamatotas cerības, ka FKTK ievēros integritāti arī citos līdzīgos jautājumos, kas skāruši Latvijas tirgu.

„Pagaidām vēl nav realizēti akciju atpirkšanas piedāvājumi „Grindeks” un „Rīgas Kuģu būvētavai”, kaut arī pēc būtības lielākajiem akcionāriem pieder vairāk nekā 50% no kapitāla. Ceru, ka likumdošanas pārkāpumi pret mazākuma akcionāriem tiks novērsti arī šajos gadījumos un lielākie akcionāri pienācīgi izpildīs savus pienākumus,” uzskata V.Plunksnis.

„Ventspils Nafta” akciju cenas vērtība sasniedz 476 milj. eiro. Septembrī „Vitol” ir palielinājis savu līdzdalību uzņēmumā līdz 93,24 %.

Lietuvas Investoru Asociācija ir lielāka apvienība, kas apvieno mazākuma akcionārus Lietuvā  (aktīvo dalībnieku skaits pārsniedz 600). Investoru Asociācija aizstāv mazākuma akcionāru intereses, piedalās tirgus sakārtošanā un attīstībā, ka arī organizē pasākumus ar mērķi attīstīt sabiedrības un ieguldītāju izpratni par finanšu tirgiem.

Papildus informācija:

Vytautas Plunksnis

Valdes priekšsēdētājs

vytautas.plunksnis@investuotoju.lt

Papildus informācija par asociāciju:  www.investuotoju.lt