10 February 2023
Ziņas un Viedokļi
Nasdaq apbalvo Nasdaq Baltic Awards 2023 uzvarētājus

Tallina/Rīga/Viļņa, Nasdaq Baltic tirgus, 2023. gada 10. februāris – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka Nasdaq Baltic Awards 2023 uzvarētāji tika godināti 9. februārī svinīgā apbalvošanas ceremonijā katrā Baltijas biržā. Balvas tiek pasniegtas par Nasdaq Baltic biržās kotēto uzņēmumu izciliem sasniegumiem investoru attiecību jomā, kā arī tiek izcelti kapitāla tirgus dalībnieki un notikumi, kas ir devuši vislielāko ieguldījumu Baltijas un vietējā kapitāla tirgus attīstībā.

“Nasdaq Baltic Awards 2023 notiek jau piecpadsmito reizi, kas liecina, ka Baltijas biržās kotētie uzņēmumi ir veiksmīgi integrējuši virkni izcilības kritēriju savā ikdienas darbībā. Šogad dažās kategorijās uzņēmumi ieguva vienādu punktu skaitu ar vienādi augstu gala rezultātu. Tas atspoguļo gadu gaitā panākto ievērojamo progresu un pašu uzņēmumu centienus sasniegt visaugstākos standartus,” saka Nasdaq Baltic Awards komitejas priekšsēdētājs Džefrijs Mazullo (Geoffrey Mazullo), piebilstot: “Mēs sirsnīgi apsveicam uzvarētājus un esam pārliecināti, ka viņu īstenotā labā prakse rada ilgtermiņa vērtību akcionāriem.”

Lai saņemtu balvas, Nasdaq Baltic biržās kotētie uzņēmumi tika vērtēti, pamatojoties uz to sasniegumiem caurskatāmības, investoru attiecību un labas korporatīvās pārvaldības prakses jomā. Papildus tika izvērtēta uzņēmumu tirdzniecības aktivitāte, ņemts vērā tirgus analītiķu un investoru vērtējums.

Nasdaq Baltic Awards 2023 balvu pasniegšanas ceremonijā tika apbalvoti Baltijas tirgū kotētie uzņēmumi, biržas biedri, viedokļu līderi un citi kapitāla tirgus dalībnieki šādās kategorijās:

 • Labākās investoru attiecības
 • Labākās investoru attiecības obligāciju tirgū
 • Labākās investoru attiecības First North akciju tirgū
 • Labākās investoru attiecības First North obligāciju tirgū
 • Biržas gada biedrs
 • Gada notikums biržā
 • Gada Baltijas kapitāla tirgus atspoguļojums medijos

“Apsveicam visus Nasdaq Baltic Awards 2023 uzvarētājus. Esam gandarīti, ka Baltijas biržās kotētie uzņēmumi, neraugoties uz pandēmiju un ģeopolitiskajām problēmām, turpina saglabāt augstus pārvaldības un informācijas atklāšanas standartus. Mēs  esam novērojuši, ka uzņēmumiem ir svarīga investoru uzticība sarežģītos laikos. Paldies visām iesaistītajām pusēm par ievērojamo ieguldījumu, kapitāla tirgus attīstības veicināšanu Baltijā. Mēs ceram, ka šie spilgtie caurskatāmības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību piemēri iedvesmos arī citus uzņēmumus sasniegt izcilību,” aicina Nasdaq Baltic biržas vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Nasdaq Baltic Awards 2023 uzvarētāji:

Labākās investoru attiecības

1. “LHV Group”

2.-3. “Ignitis Grupė”

2.-3. “Šiaulių bankas”

Labākās investoru attiecības obligāciju tirgū

 1. “Latvenergo”
 2. “Citadele banka”
 3. “ALTUM”

Labākās investoru attiecības First North akciju tirgū

 1. “VIRŠI-A”
 2. “Madara Cosmetics”
 3. “TextMagic”

Labākās investoru attiecības First North obligāciju tirgū

 1. “Eleving Group”
 2. “Sun Finance”
 3. “Elko Grupa”

Biržas gada biedrs

 1. “LHV Pank”
 2. “SEB Pank”
 3. “Swedbank” Igaunija un “Swedbank” Lietuva (3. vieta)

Gada notikums biržā

Igaunija – “Enefit Green IPO”

Latvija – “Signet Bank” rīkotā “Baltijas kapitāla tirgu konference”

Lietuva: “EPSO-G” pirmās ar ilgtspēju saistītās obligācijas Baltijas tirgū

Gada Baltijas kapitāla tirgus atspoguļojums medijos

Igaunija – „Stupid money“ saves the day / “Loll raha” päästab päeva – “Äripäev” redakcijas raksts par vietējo privāto investoru kopienas nozīmi

Latvija – “Investoru klubs” par ieguldījumu Latvijas investoru kopienas izglītošanā un attīstībā

Lietuva – “Lukas Invests” rubrika “Verslo Žinios” par īpašu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā par finanšu tirgu un ieguldījumiem.

 

Par Nasdaq Baltic Awards

Nasdaq Baltic balvas tiek pasniegtas par izciliem sasniegumiem Nasdaq Baltic biržās kotēto uzņēmumu caurskatāmības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā. Metodoloģija, ko izstrādājusi neatkarīga starptautiska novērtēšanas komiteja un Nasdaq Baltic biržas, ietver vērtspapīru tirdzniecības un publiskās informācijas atklāšanas novērtējumu, kā arī profesionālu tirgus analītiķu un žurnālistu aptaujas. Nasdaq Baltic Awards apbalvo uzņēmumus ar vislabākajām investoru attiecībām un augstāko akcionāru peļņu. Tiek apbalvoti labākie biržas biedri un izcelti nozīmīgākie biržas notikumi– tos, kas ietekmējuši Baltijas kapitāla tirgus attīstību. Nasdaq Baltic biržās kotēto uzņēmumu un biržas biedru novērtēšanu veic vietējie un starptautiskie korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību eksperti. Komitejas priekšsēdētājs ir korporatīvās pārvaldības eksperts Džefrijs Mazullo. Plašāka informācija par Nasdaq Baltic Awards ir pieejama vietnē: nasdaqbaltic.com.

 

Kontaktpersona saziņai ar plašsaziņas līdzekļiem:
Sanita Gailāne
sanita.gailane@nasdaq.com
+371 25 277 733