3 November 2011
Uncategorized
“Olainfarm” nopērk “Ilmas aptiekas”

Rīga, 2.nov., NOZARE.LV. Latvijas zāļu ražotājs AS “Olainfarm” nopircis aptieku tīklu “Ilmas aptieka”, šodien žurnālistiem paziņoja kompānijas valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

“Olainfarm” aptieku tīklu papildinās arī aptieka, kas nopirkta no “Juko 99”. Kopā iegādātas 18 aptiekas Rīgā, tās apkārtnē, Vidzemē un Kurzemē. Darījumu summa netiek atklāta.

Malgins norāda, ka jau tuvākajā laikā “Olainfarm” aptieku tīkls tiks paplašināts līdz 30 aptiekām.

“Olainfarm” plāni paredz, ka iegādāto aptieku apgrozījums šogad sasniegs četrus miljonus latu. Jau tuvākajos gados aptieku tīkla apgrozījums varētu sasniegt sešus miljonus latu.

Kompānija neplāno izmaiņas darbinieku skaitā un sastāvā. Aptieku tīkla valdes priekšsēdētāja amatu saglabās nu jau bijušais “Ilmas aptiekas” līdzīpašnieks Ilmārs Pajuste.

Kā uzsvēra Maligins, pie šī darījuma tika strādāts ilgi, un “Ilmas aptiekai” piederošais aptieku tīkls vērtējams kā salīdzinoši liels. Ar šo darījumu izpildīts pērn “Olainfarm” investoriem dotais solījums sākt darbību jaunā jomā.

Maligins akcentēja, ka šo aptieku iegāde ir tikai sākums. Plānoto 30 aptieku skaitu paredzēts sasniegt jau tuvākajās nedēļās. Patlaban “tehniskā stadijā” esot vairāku aptieku un pat nelielu tīklu pirkšanas līgumi. Noskatītās aptiekas galvenokārt atrodas Rīgā un Kurzemē. Turklāt “Olainfarm” neplāno apstāties pie 30 aptieku tīkla, bet tas uzskatāms par starta posmu, lai nostiprinātos farmācijas mazumtirdzniecības nozarē.

Ar iegādātajām aptiekām tiek sasniegta aptuveni 4% tirgus daļa. Maligins gan atzina, ka “Olainfarm” mērķis nav lielāka tirgus daļa par 10%.Tāpat uzņēmējs sacīja, ka plānos nav aptieku nosaukumu maiņa – par to varēšot sākt domāt pēc pusgada, gada, kad būs pilnībā konsolidēts aptieku tīkls.

Maligins atzina, ka kompānijas plānos pagaidām nav iziešana ārpus Latvijas, jo patlaban esot svarīgi nostiprināties mājas tirgū. Viņš apstiprināja, ka “Olainfarm” produktiem šī tīkla aptiekās būs mazāks uzcenojums, piebilstot, ka kompānijai nav nepieciešamības pēc dubultas peļņas.

Bijušais “Ilmas aptiekas” līdzīpašnieks Māris Rēvals pauda prieku, ka aptieku tīkls pārdots vietējiem uzņēmējiem, un prognozēja, ka darījuma rezultātā tiks “iztaisnota” farmācijas tirgus konkurence un ieguvēji būs visi. Viņš arī pauda cerību, ka Latvijas tirgū varētu pieaugt vietējo ražojumu īpatsvars. Savukārt “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš sacīja, ka diez vai vietējo produktu tirgus īpatsvars varētu tikt kardināli mainīts.

Kā ziņots, “Olainfarm” realizācijas apjomi šā gada pirmajos trīs ceturkšņos bijuši 26,72 miljoni latu, kas ir par 42% vairāk nekā trīs ceturkšņos pērn un jau par gandrīz 7% pārsniedz “Olainfarm” apgrozījumu 2010.gadā kopumā, kad tas bija 25,02 miljoni latu.

“Olainfarm” 2011.gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums sasniegs 29,4 miljonus latu, bet peļņa veidos 5,1 miljonu latu. Kompānija šā gada pirmajā ceturksnī sasniedza ceturkšņa peļņas rekordu, nopelnot 1,72 miljonus latu.

“Olainfarm” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Oficiālajā sarakstā. Biznesa žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia” un biržas 2011.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” AS “Olainfarm” ar uzņēmuma vērtību 51,13 miljoni latu ierindota 42.vietā. “Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Ilmas aptieka” dibināta 1992.gadā. Uzņēmums vienādās daļās pieder Pajustem un Rēvaldam. SIA “Ilmas aptieka” apgrozījums 2010.gadā bija 3,35 miljoni latu, bet 2009.gadā – 3,51 miljons latu. Pērn uzņēmums strādāja ar 189 687 latu zaudējumiem, kamēr 2009.gadā gūta 17 976 latu peļņa. SIA “Juko 99” reģistrēta 1999.gadā. Uzņēmums pieder Jānim Eglītim. “Juko 99” apgrozījums 2010.gadā bija 207 763 lati, 2011.gadā – 242 077 lati, savukārt peļņa pērn bijusi 12 265 lati, bet 2010.gadā – 13 627 lati.

 

Kārlis Pots Nozare.lv