1 October 2021
Baltijas birža
Ziņas un Viedokļi
Pasaules investoru nedēļas ietvaros tiešsaistes diskusija “Karstais rudens kapitāla tirgos”

Sākot ar 4. oktobri, Pasaules Biržu federācija (The World Federation of Exchanges (WFE)) atzīmē pasaules investoru nedēļu. Šogad investoru nedēļas ietvaros WFE plāno iniciatīvu “Ring the Bell for Financial Literacy”, kuras mērķis ir veicināt finanšu pratību. Nedēļas laikā biržas visā pasaulē rīkos virtuālu zvana ceremoniju un virkni izglītojošu aktivitāšu. Ņemot vērā šī gada rudens īpašo aktivitāti, piedāvājot jaunus vērtspapīrus, Latvijas Finanšu izglītības biedrība investoru nedēļas laikā organizēs tiešsaistes diskusiju “Karstais rudens kapitāla tirgos”.

Tiešsaistes diskusija notiks 6. oktobrī plkst. 15.00, un tā sākums tiks iezvanīts ar Nasdaq Riga biržas zvanu. Diskusijai ikviens interesents varēs sekot līdzi videotiešraidē protālā LETA, kā arī Nasdaq Riga Facebook lapā.

Šoruden par biržā Nasdaq Riga kotētām akciju sabiedrībām varētu kļūt jauni Latvijas uzņēmumi, piemēram, nebanku kreditēšanas uzņēmums DelfinGroup un degvielas tirgotājs Virši. Divas potenciālas akciju emisijas gandrīz vienā laikā ir nebijis notikums Latvijas vērtspapīru tirgū,  turklāt iepriekšējais akciju publiskais piedāvājums bija pirms četriem gadiem –  MADARA Cosmetics sekmīgā debija biržā Nasdaq Riga  2017. gadā. Tuvākajā laikā arī Igaunijas enerģijas uzņēmums Enefit Green un vairāki citi Baltijas uzņēmumi plāno startēt biržā.

Diskusijā “Karstais rudens kapitāla tirgos” ar prezentāciju uzstāsies Citadeles bankas meitas uzņēmuma CBL Asset Management valdes loceklis Andris Kotāns. Tai sekos paneļdiskusija, kurā ar pieredzi un zināšanām dalīsies Citadeles bankas meitas uzņēmuma CBL Asset Management valdes priekšsēdētājs Kārlis Purgailis, Swedbank finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons, SSE Riga Investment Fund iepriekšējais vadītājs Dans Štaermans un VA Communications valdes priekšsēdētājs Ralfs Vīlands.

Latvijas Finanšu izglītības biedrības valdes loceklis Ivars Bergmanis komentē: “Diskusijā eksperti pārrunās ieguldījumu iespējas un nepieciešamību, dalīsies ar zināšanām, pievēršot uzmanību tādiem aspektiem kā: kādi jautājumi par uzņēmumiem būtu jānoskaidro tā topošajiem akciju īpašniekam un kādi riski jānovērtē pirms ieguldīšanas akciju publiskā piedāvājumā. Tāpat pieaicinātie eksperti stāstīs par savu pieredzi ieguldot akcijās, par veiksmēm un tirgū gūtajām mācībām.”

Par Latvijas Finanšu izglītības biedrību

Finanšu izglītības biedrības mērķis ir: sadarbībā ar valsts un nevalstiskā sektora partneriem mērķtiecīgi un vispusīgi izglītot sabiedrību par ieguldījumu iespējām kapitāla tirgū. Biedrības uzdevumu vidū minēta finanšu pratības stiprināšana Latvijā, īpaši uzsverot investīciju jomu un sabiedrības intereses, un iesaistes veicināšana ar finanšu izglītību saistītos jautājumos. Latvijas Finanšu izglītības biedrības dibinātāji ir Alphinox Quality, Nasdaq Riga, Vīlands Associates (darbojās ar zīmolu VA Communications), Stockholm School of Economics in Riga profesore Anete Pajuste un LHV Bank institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis.

Turpmākai informācijai:

Latvijas Finanšu izglītības biedrības valdes loceklis

Ivars Bergmanis

E-pasts: Ivars.Bergmanis@lhv.ee

Tālrunis: +372 53411114

Diāna Jaunzeme

E-pasts: diana.jaunzeme@vilands.lv

Tālrunis: +371 27806854