26 October 2021
Baltijas birža
Ziņas un Viedokļi
Sākusies pieteikšanās “Virši” akcijām

Vakar, 25. oktobrī plkst. 10.00, Latvijā straujāk augošais vietējās izcelsmes degvielas un alternatīvo enerģijas avotu tirgotājs “Virši” (AS “Virši-A” un saistītie uzņēmumi) uzsāka akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO), kam sekos plānotā akciju iekļaušana biržā Nasdaq Riga First North. Divu nedēļu laikā – no 25. oktobra līdz 5. novembrim akcijām var pieteikties ikviens Baltijas valstu iedzīvotājs. 

 

Privātajiem un institucionālajiem investoriem būs iespēja parakstīties kopumā uz 1 509 121 jaunām uzņēmuma akcijām. Kopējais akciju skaits var tikt palielināts vēl par 226 368 papildu akcijām liela pieprasījuma gadījumā, tādējādi kopējam piedāvāto akciju skaitam sasniedzot 1 735 489 akcijas. Vienas akcijas cena ir 4,49 eiro un minimālais parakstīšanas daudzums – viena akcija. 

 

Paredzēts, ka tiem “Virši” uzņēmuma grupas darbiniekiem, kuri parakstīsies akcijām, tiek kopumā garantētas pirmās 50 tūkst. akcijas. Savukārt katram ieguldītājam, kurš parakstīsies uz akcijām pirmajā piedāvājuma nedēļā, t.i., līdz 29. oktobra plkst. 16:00, tiek garantēta piešķiršana līdz 100 akcijām. Interesentiem ir iespēja pieteikties arī lielākam akciju skaitam, kas nodrošinās, ka pēc akciju sadales (alokācijas) IPO noslēgumā palielinās viņu iespēja saņemt proporcionāli lielāku kopējo akciju skaitu, ja kopējais pieprasījums parakstīšanās periodā pārsniegs IPO akciju skaitu.

Tie investori, kuru īpašumā būs 100 un vairāk akcijas, varēs kļūt par “Virši” akcionāru lojalitātes programmas dalībniekiem, kas paredz īpašus piedāvājumus degvielas un citu preču iegādei “Virši” staciju tīklā. Piemēram, 7 centu atlaidi par katru degvielas litru, 30% atlaidi uzkodām un kafijai, kā arī auto apkopes precēm, atkārtoti uzpildāmajam vējstikla šķidrumam un automazgātavai.

IPO rezultātā “Virši” plāno piesaistīt jaunu kapitālu 6,9 miljonu eiro apmērā, lielāko finansējuma daļu novirzot alternatīvo degvielu piedāvājuma un infrastruktūras pilnveidošanai, veicinot saspiestās dabasgāzes (CNG), biometāna un LNG (sašķidrinātās dabasgāzes), kā arī elektromobiļu uzlādes ierīču pieejamību Latvijā. Tāpat būtisku uzmanību plānots pievērst darbības ilgtspējības un efektivitātes paaugstināšanai, izstrādājot piemērotus IT risinājumus un uzstādot saules paneļus.

“Pateicoties neatlaidīgam darbam un mūsu klientu uzticībai, kopš 2016. gada “Viršu” finanšu rādītāji, uzrāda būtisku izaugsmi. Redzam, ka, neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem, pieprasījums pēc mūsu jaunajiem produktiem un pakalpojumiem pieaug, tāpēc esam gatavi turpināt uzņēmuma attīstību ar vēl straujāku izaugsmes tempu, aicinot ikvienu kļūt par uzņēmuma līdzīpašnieku – akcionāru. Esmu pārliecināts, ka, veidojot uzņēmuma veiksmes stāstu kopā, mēs spēsim panākt izcilus rezultātus,” uzsver Jānis Vība, “Virši” valdes priekšsēdētājs.

““Virši” kapitāla piesaiste biržā pavērs uzņēmumam daudzpusīgākas izaugsmes iespējas, savukārt investoriem tā būs iespēja kļūt par uzņēmuma līdzīpašniekiem un pārvērst savus uzkrājumus produktīvās investīcijās,” pauda Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

 

Par IPO laiku un kārtību:

Parakstīšanās uz “Virši” akcijām tiek uzsākta vienlaicīgi visās trīs Baltijas valstīs 25. oktobrī plkst. 10:00 un tā noslēgsies 5. novembrī  plkst. 15:30. Līdz 8. novembrim ir plānots paziņot IPO rezultātus. Pēc IPO beigām akciju tirdzniecību Nasdaq Riga First North paredzēts uzsākt ap š. g. 11. novembri.

Lai parakstītos uz akcijām, investoriem jāiesniedz pieteikums savā bankā. Akcijām Baltijas valstīs iespējams parakstīties ar biržas Nasdaq Riga biedru starpniecību. Pilnais biedru saraksts pieejams biržas mājaslapā: https://nasdaqbaltic.com/statistics/lv/members

Ar FKTK apstiprināto “Virši” IPO prospektu ir iespējams iepazīties: www.virsi.lv/investoriem.

Publiski ir pieejams LHV bankas neatkarīgu analītiķu izpētes ziņojums par “Virši” IPO: https://www.virsi.lv/nova-assets/storage/L7DdYnqd8nB6F8Tq33wdI7omF4mM6Fneexot69UU.pdf. Vienlaikus informējam, ka LHV banka ir iesaistīta kā AS “Virši-A” sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) procesa finanšu konsultants.

Plašāk par IPO procesu uzņēmums informēs virtuālajā konferencē 26. oktobrī plkst. 10:00 (angļu valodā) un 12:00 (latviešu valodā), kurā uzņēmums detalizētāk iepazīstinās ar IPO virzību un atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par procesa praktisko pusi. Plašāku informāciju par parakstīšanos uz akcijām vebināra laikā sniegs un uz skatītāju jautājumiem atbildēs “Virši” valdes priekšsēdētājs Jānis Vība un valdes locekle un finanšu direktore Vita Čirjevska.

 

Dalībai vebinārā angļu valodā aicinām pieteikties iepriekš reģistrējoties https://attendee.gotowebinar.com/register/8000374676147483404.

Dalībai vebinārā latviešu valodā aicinām pieteikties iepriekš reģistrējoties https://attendee.gotowebinar.com/register/7168895395981657612.

  

Virši” IPO procesa finanšu konsultanti ir LHV banka un zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns.

 Šajā paziņojumā ietvertā informācija nav uzskatāma par ieguldījumu padomu vai piedāvājumu. Šajā paziņojumā sniegtā informācija satur vispārīgus uz nākotni vērstus paziņojumus un AS “Virši-A” nodomu un plāniem veikt sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Jebkurš ieguldījumu lēmums ir pieņemams, ņemot vērā Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apstiprināto prospektu.

 

Par “Virši”:

AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 26 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir 63 spēka stacijas, no kurām 61 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 627 darbinieki visos Latvijas reģionos.